Parafia w Mniowie pomaga parafii w Koziatyniu na Ukrainie

W niedzielę, 15 listopada 2015 r. w parafii św. Stanisława w Mniowie gościła s. Fabiana Furca – pracująca w Koziatyniu na Ukrainie. W czasie Mszy św. siostra dzieliła się świadectwem pracy na Ukrainie.

- „Kiedy przyjechałam pierwszy raz do Koziatynia (Ukraina) w naszej parafii w ogóle nie było dzieci i młodzieży. Dziś, po kilku latach, co niedzielę mamy na Mszy św. pokaźną grupę 45-60 młodych ludzi” – mówi s. Fabiana ze Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej. – „Cieszy mnie młody rozwijający się Kościół”.

W Koziatyniu Siostry Maryi Niepokalanej prowadzą od kilku lat świetlicę socjoterapeutyczną. Obecnie dzięki ich staraniu powstaje tam nowy obiekt, w którym będzie prowadzona szeroko rozumiana działalność edukacyjna oraz katechetyczna.

- „Nie tylko posługujemy w miejscowej parafii. Dla lokalnej polskiej mniejszości jesteśmy wsparciem w poczuciu ich narodowej przynależności przede wszystkim przez prowadzone zajęcia z języka polskiego” – mówi s. Fabiana.

W czasie pobytu w Mniowie po każdej Mszy św. s. Fabiana zbierała ofiary na potrzeby nowopowstającego w Koziatyniu ośrodka.

Koziatyn