Parafialne Centra ŚDM

W ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży rozpoczęło się powoływanie Parafialnych Centrów. Tworzą je czteroosobowe grupy młodych wraz z duszpasterzem.

Nie oznacza to ograniczenia liczby osób w tym zespole, ale określenie minimu potrzebnego do skutecznego podjęcia zadań. A należy do nich koordynacja wszelkich dzieł służących przygotowaniu danej parafii do spotkania w Polsce w 2016 r. młodzieży z całego świata. Stąd podział na sekcje: Młodzi w działaniu, Młodzi na modlitwie, Młodzi w grupie i Młodzi w sieci.

W ten sposób realizuje się podstawowa zasada organizacji ŚDM - czyli „młodzi dla młodych". Bez tego niemożliwe jest spotkanie i wzajemne ubogacenie się wiarą oraz jej owocami. Jest to równocześnie okazja do ożywienia duszpasterstwa parafialnego i to nie tylko w wymiarze młodzieżowym. Liczymy, że już wkrótce, czyli do końca grudnia 2014 r., Parafialne Centra ŚDM powstaną w większości spośród 303 parafii naszej diecezji.

Dla osób z już istniejących PC ŚDM oraz zarejestrowanych wolontariuszy organizowane są w Skorzeszycach warsztaty szkolenowe w dniach 5 i 6 stycznia 2015 r. Umożliwią one zapoznanie się ze szczegółami zadań podejmowanych w parafii i diecezji.

Poniżej lista parafii, w której już takie centrum powstało. Są nimi, według kolejności zgłoszeń, parafie:

1. św. Józefa Robotnika- Kielce
20. Leszczyny
21. Nowiny
22. Wniebowzięciua NMP - Kielce - Katedra

Czekamy na dalsze zgłoszenia kolejnych Parafialnych Centrów drogą mailową - sdmkielce@wp.pl  oraz wolontariuszy za pomocą formularza na stronie www.sdm.diecezja.kielce.pl!

Ks. kan. Sławomir Sarek
DIECEZJALNY KOORDYNATOR ŚDM 2016