Pielgrzymi coraz bliżej Kielc - Msza św. w Kijach

Dziś trzeci dzień 39. Kieleckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Od dwóch dni pątnicy przemierzają drogi naszego regionu w drodze do Maryi. O godzinie 12.00 uczestniczyli we Mszy św. w Kijach.

– Do południa szlakiem szła grupa Pomarańczowa, a zastąpiła ją grupa Biało-Czerwona, która idzie w stronę Morawicy – tłumaczy ks. Grzegorz Stachura, kierownik duchowy pielgrzymki.

Kolejną homilię dotyczącą Eucharystii wygłosił podczas Mszy św. w Kijach ks. Leszek Starczewski. – Kluczem do wejścia do zgody na to, byśmy się dali pociągnąć przez Boga w Eucharystii jest Jego pasja, miłość i gorące pragnienie. Niczym nie da się go zdławić i zdusić. Ofiarność jest tego wyrazem – mówił ks. Starczewski.

W trakcie dzisiejszego etapu pielgrzymi rozważają Eucharystię przez pryzmat ofiary Krzyża. – Pięknie to ujął Katechizm Kościoła Katolickiego, że Eucharystia to uobecnienie, a my uczestniczymy w tej samej ofierze, która dokonała się na Golgocie – mówi ks. Adam Wilczyński, ojciec duchowny w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach.

Wielu z pątników idzie w pielgrzymce już po raz kolejny. Zapytaliśmy ich o motywację do tego, aby ponownie wyruszyć na pielgrzymi szlak. – Kiedy pierwszy raz szedłem, miałem wątpliwości, ale ktoś mi powiedział, że jak raz się pójdzie to będzie się chodziło co roku. I tak też się stało. Cały rok czekam na ten czas. W tym nieco inaczej, ale nie wyobrażam sobie, żeby nie być choć na jednym odcinku – mówi nam Piotr.

Tradycyjnie, tego dnia pielgrzymka dotrze do Morawicy, gdzie będzie brała udział w Apelu Jasnogórskim. Już jutro o godzinie 7.00 grupa biało-pomarańczowa wyruszy w kierunku Kielc, gdzie weźmie udział we Mszy św. w kieleckiej katedrze o godzinie 13.00 Transmisja na antenie Radia eM Kielce.

tekst za: em.kielce.pl

>> Homilia ks. Leszka Starczewskiego i galeria zdjęć