Pielgrzymi wyszli z Kielc - Msza św. w Piekoszowie

Po wczorajszym, entuzjastycznym powitaniu w Kielcach, 38. Kielecka Piesza Pielgrzymka ruszyła rano w kierunku Piekoszowa. Tam jej uczestnicy wzięli udział w Mszy św. Pątnicy pokonają tego dnia około 30 kilometrów.

Wczesnym rankiem pielgrzymi, którzy nocowali w Kielcach ruszyli w dalszą drogę. O godzinie 11.00 byli już w Piekoszowie, gdzie wzięli udział w Eucharystii. W jej trakcie pątnicy wsparli 9-letnią niepełnosprawną Martę. – „Miłosierdzie to wielka cnota, która potrafi dostrzegać różne potrzeby” – tłumaczył biskup kielecki Jan Piotrowski, który przewodniczył Mszy św. – „Z Maryją w mocy Bożego Ducha – to hasło przewodzi naszej pielgrzymce. Dużo słyszycie o roli Ducha Świętego w życiu Maryi, ale także o samej roli Ducha Świętego w Kościele. Wierzę, że nie tylko słyszycie i rozważacie, ale ten Duch Święty jest obecny w tej wspólnocie i działa w sercu każdego z nas, bo nie o to chodzi, żeby słuchać, ale aby przyjąć i żyć” – mówił w homilii ks. Witold Janocha.

Wejście pielgrzymki do Piekoszowa jest zawsze ważnym wydarzeniem dla lokalnej społeczności i piekoszowskiej parafii. – „Mobilizujemy się do tego, aby przyjąć pielgrzymów. To zawsze wielki wybuch życzliwości naszych parafian” – podkreślał ks. Zygmunt Kwieciński, proboszcz parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.