Pielgrzymka dotarła do Pińczowa

Z samego rana z Wiślicy wyruszyła XL Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Po Mszy Świętej w Busku-Zdroju pątnicy udali się w dalszą drogę w kierunku Pińczowa.

Piątkowa trasa wiodła przez Chotel Czerwony, Hołudzę i Busko-Zdrój. Tam, około godziny 11 w kościele św. Brata Alberta, pielgrzymi wzięli udział w Eucharystii i wysłuchali homilii ks. Stefana Radziszewskiego, proboszcza parafii Przemienienia Pańskiego na kieleckim Białogonie.

Później, przez Las Winiarski i Bogucice pielgrzymka dotarła do Pińczowa, gdzie zaplanowano nocleg.

W trakcie rozważań prowadzonych przez ks. Grzegorza Stachurę, pątnicy rozważają tajemnicę Eucharystii.

– Nawiązujemy do hasła pielgrzymki „Jestem tylko dla Ciebie”. Cieszę się, że konferencję możemy przeprowadzić razem z ks. Janem Jagiełką. Będziemy nawiązywać do życia wielu świętych, którzy swoją duchowością byli bardzo przywiązani do Eucharystii i nią żyli – tłumaczy ks. Grzegorz Stachura.

Choć pogoda nie dopisywała, wśród pielgrzymów nie brakuje entuzjazmu. Pielgrzymka to dla wielu możliwość spotkania z Panem Bogiem.

– To doskonała okazja, żeby poznać samego siebie i się sprawdzić. Na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że dzięki pielgrzymce zaczęłam wierzyć bardzo mocno, co wpłynęło pozytywnie na moje życie – mówi nam Martyna, która po raz kolejny przemierza pątniczy szlak.

Przypomnijmy, że w tym roku pielgrzymka przybrała formę namiotową ze względu na trwającą pandemię. Nie ma tradycyjnych, „kolorowych” grup. Na modlitewną wędrówkę na Jasną Górę zapisało się 631 pielgrzymów.

tekst za: em.kielce.pl