Pielgrzymka dotarła na Jasną Górę

Po ośmiu dniach na szlaku XL Kielecka Piesza Pielgrzymka dotarła na Jasną Górę. O godzinie 12.00 pielgrzymi wezmą udział we Mszy Świętej w Bazylice Jasnogórskiej.

Ostatni etap modlitewnej wędrówki pątnicy rozpoczęli o godzinie 6 w Mstowie, gdzie dotarli poprzedniego dnia. Pierwszy i jedyny postój zaplanowano w Sanktuarium św. Ojca Pio na Przeprośnej Górce.

Na trasie pielgrzymi słuchali konferencji głoszonej przez ks. Grzegorza Stachurę i ks. Jana Jagiełkę. – Jezus musi być w centrum. Nie ma nic cenniejszego, niż on w Eucharystii. W Domu Nazaretańskim wszystko kręciło się wokół Niego. Maryja i Józef wpatrywali się w Jezusa i kontemplowali Jego życie. Tak trzeba, żeby było w naszych domach i kościołach domowych – tłumaczył ks. Jan Jagiełka.

Przed południem nastąpił długo oczekiwany i najważniejszy moment pielgrzymki – wejście na Jasną Górę. – To wielkie przeżycie, gdy ujrzeliśmy na horyzoncie wieżę jasnogórską i zaczęliśmy śpiewać Te Deum. Przypomniały się trudne momenty na szlaku i wzruszenie daje o sobie znać – mówił ks. Marek Blady, dyrektor pielgrzymki.

Pątnicy również nie kryją swojego wzruszenia. – To wspaniałe uczucie móc po tylu dniach w końcu tutaj być. Jest super, ale z drugiej strony trochę szkoda, że pielgrzymka już się skończyła – mówiła nam Magda.

– Niesamowite emocje! Ten moment z pewnością zapamiętam do końca życia. Każdy idzie w jakiejś intencji. Niesiemy swoje, ale także prośby innych osób. Zawierzamy je teraz Maryi. To trochę poczucie pewnego sukcesu – podkreślał z kolei Przemysław.

– Każdy przeżywa to w inny sposób. Zależy to chyba od tego, na jakim etapie życia się znajduje. Dla mnie to coś niesamowitego przejść tyle kilometrów i w końcu spotkać się z Maryją – mówił Damian.

Przypomnijmy, że XL Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszyła z Wiślicy 6 sierpnia. Przeszła przez Busko-Zdrój, Pińczów, Morawicę, Kielce, Piekoszów, Włoszczowę i Koniecpol. Msza Święta na zakończenie pielgrzymki zostanie odprawiona o godzinie 12.00.

tekst za: em.kielce.pl