Pierwsza wizyta bp. Piotrowskiego w Szkole Katolickiej

W piątek, 5 grudnia 2014 r. nowy Biskup Kielecki Jan Piotrowski uczestniczył w dorocznym spotkaniu opłatkowym Towarzystwa Szkoły Katolickiej w Kielcach. Spotkanie odbyło się w gmachu Zespołu Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej im. Św. Stanisława Kostki.

Na progu szkoły Księdza Biskupa przywitał ks. kan. Jacek Kopeć - dyrektor Zespołu Szkół Katolickich wraz z członkami Towarzystwa Szkoły  Katolickiej. Pierwszym punktem wizyty było zwiedzanie szkoły. Przewodnikiem był Ksiądz Dyrektor, który oprowadzając Dostojnego Gościa mówił o historii szkoły i współczesnej działalności tej placówki.

Po zwiedzeniu szkoły bp Piotrowski spotkał się już z wszystkimi członkami Towarzystwa uczestniczącymi w spotkaniu opłatkowym. Stanisław Bujak - Prezes Towarzystwa Szkoły Katolickiej wyraził wdzięczność Biskupowi Kieleckiemu za przyjęcie zaproszenia i życzył mu błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Łaskawej w czasie posługi na Ziemi Świętego Krzyża.

Po słowach powitania nadszedł czas wspólnej modlitwy i wzajemnych życzeń przy łamaniu się opłatkiem. Spotkanie zakończyło się błogosławieństwem Biskupa Ordynariusza dla wszystkich członków wspólnoty szkolnej i członków Towarzystwa Szkoły Katolickiej.

Towarzystwo Szkoły Katolickiej w Kielcach od ponad 90 lat związane jest z Zespołem Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej, gdyż to właśnie jego członkowie szkołę zakładali, a następnie reaktywowali przed 16 laty.

Ryszard Woźniak

Foto: Janusz Kamiński - Studio "Kamyk"