Po raz pierwszy obchodziliśmy Niedzielę Słowa Bożego

W ogłoszoną od tego roku Niedzielę Słowa Bożego, 26 stycznia 2020 r. Biskup Kielecki Jan Piotrowski przewodniczył w katedrze Eucharystii transmitowanej przez Diecezjalne Radio eM.

W homilii bp Piotrowski podjął tematykę wagi Bożego Słowa w życiu Kościoła, każdego chrześcijanina i ludzkości. Mówił, że Słowo Boga płynie ku człowiekowi jak życiodajny strumień, pełne miłości i cierpliwości, gdyż człowiek jest nieobojętny swemu Stwórcy. Jako wskazówki do rozwijania zdolności przyjmowania daru Bożego Słowa wskazał List Apostolski papieża Franciszka „Aperuit illis” oraz adhortację apostolską Benedykta XVI „Verbum Domini”.

Boże Słowo nigdy nie jest przeciw człowiekowi, ale zawsze jest za jego dobrem i rozwojem. Wyrywa z indywidualizmu, który prowadzi do niszczącego egoizmu. Świat dehumanizuje się a wobec tego coraz bardziej potrzeba głosu Pisma Świętego.

W modlitwie uczestniczyli również alumni kieleckiego seminarium. Chór Katedralny – tradycyjnie już w ostatnią niedzielę stycznia – oprócz uroczystej oprawy liturgii, po Mszy św. zaprosił na Koncert Kolęd.

tekst za: kielcekatedra.pl

>> Homilia Biskupa Kieleckiego