Podpatrzone w parafii katedralnej... Niedziela „Ad Gentes” ze Śp. Heleną Kmieć

Co roku II Niedzielę Wielkiego Postu przeżywamy jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Ofiary zbierane do puszek tego dnia przeznaczane są na Dzieło Pomocy „Ad Gentes”.

W Bazylice Katedralnej na wszystkich Mszach św. obecne były przedstawicielki Fundacji im. Heleny Kmieć, które podzieliły się swoim świadectwem i przybliżyły postać tej wyjątkowej misjonarki. Po Mszach św. przed Katedrą można było nabyć publikacje o Śp. Helenie oraz pamiątki z misji, które stanowiły cegiełkę na program stypendialny dla najbardziej potrzebujących dzieci w krajach Trzeciego Świata.

Ponadto warto wspomnieć, że od 25 lutego do 2 marca przy Bazylice Katedralnej można obejrzeć wystawę plenerową, która opowiada o życiu i działalności Heleny Kmieć, wolontariuszki misyjnej która została zamordowana w Boliwii.

tekst za: kielcekatedra.pl

>> Galeria zdjęć