Podpatrzone w parafii... Tumlin

W dniach od  11 do 14 listopada 2021 r. młodzież z parafii pw. Św. Stanisława biskupa i męczennika w Tumlinie wspólnie spędziła czas w górach.

Wspólny wyjazd poprzedziła najpierw Eucharystia w kościele parafialnym w Tumlinie. Po wspólnej modlitwie wyruszyliśmy w stronę Tatr, zatrzymując się w Klasztorze Benedyktynów w Tyńcu oraz w Sanktuarium Maryjnym w Ludźmierzu. Pobyt w Zakopanem był przede wszystkim czasem spotkania z Bogiem. Najważniejszym punktem każdego dnia była poranna Eucharystia wraz z homilią. Modlitwą także kończyliśmy każdy wspólnie spędzony dzień. Był także czas, aby skorzystać z sakramentu Pokuty i Pojednania. W ciągu tych dni udaliśmy się do jedno z najbardziej znanych jezior tatrzańskich czylinad „Morskie Oko”, odwiedziliśmy muzeum Jana Kasprowicza, Centrum Edukacji Przyrodniczej oraz Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach. Nie zabrakło także czasu na wspólną rozrywkę.

Celem tego wyjazdu było pogłębienie relacji z Chrystusem, a być może nawiązanie jej także na nowo. Ufamy, że ten czas spędzony wspólnie przyczyni się do jeszcze większej integracji we wspólnocie parafialnej. Grupa liczyła 47 osób i obejmowała kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, młodzież ze szkoły średniej oraz studentów. Cieszy fakt, że część tej grupy uczestniczyła także 2 lata temu w rekolekcjach przed Sakramentem Bierzmowania w domu rekolekcyjno – wypoczynkowym Diecezji Kieleckiej w Rabce Zdrój oraz spotyka się w sali koło wikariatu, aby zgłębiać kwestie dotyczące naszej wiary.