Podsumowanie roku formacyjnego KSM

W pierwszy dzień wakacji wspólnoty Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży naszej diecezji zgromadziły się, aby podsumować rok formacyjny stowarzyszenia, wydarzenia w tym dniu organizowały oddziały KSM przy parafiach Szaniec i Chęciny.

Pierwszym punktem programu była wyprawa kajakowa trasą z Morawicy do Wolicy. Grupa blisko 70 młodych śmiałków zebrała się aby spróbować swoich sił na rzecznym szlaku. Nie zabrakło atrakcji wodnych o słonecznych, a kąpiele w wodzie lub słońcu niektórzy zapamiętają na długo.

Po zakończonym spływie, młodzi udali się do Chęcin. Na miejscu uczestnicy mieli możliwość skorzystania z toalety, i posilenia się. Był to także czas  na budowanie wspólnoty, także z tymi, którzy nie zdecydowali się na wyprawę kajakiem i dojechali nieco później.

Centralnym punktem spotkania była Eucharystia sprawowana w kościele parafialnym w Chęcinach w czasie której dziękowano za kończący się rok, ale także z ufną modlitwą wybiegano w przyszłość omadlając kolejne inicjatywy i działania stowarzyszenia.

Ostatnim punktem tego dnia był bal podsumowujący formację, który jak przystało na taką uroczystość rozpoczął polonez. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych ku wielkiej radości uczestników. Najbardziej wytrwali zdecydowali się pozostać w szkole, w której był bal na całą noc, by kolejny dzień rozpocząć od wspólnej jutrzni, a śniadaniem zakończyć spotkanie.

Za obecność dziękujemy oddziałom działającym przy parafiach:

- Św. Brata Alberta w Busku Zdroju z ks. Jarosławem Góralskim
- Trójcy Świętej w Ćmińsku z ks. Adamem Majewskim
- Matki Bożej Łaskawej w Jędrzejowie
- Św. Jadwigi Królowej w Kielcach
- Ducha Św. w Kielcach z ks. Michałem Żakiem
- Św. Jacka w Leszczynach z ks. Dariuszem Tarką
- Wniebowzięcia NMP w Małogoszczu z ks. Tomaszem Chowańcem
- Św. Piotra i Pawła w Stopnicy z ks. Mateuszem Szostakiem

oraz organizatorom wydarzenia – KSM z parafii Wniebowzięcia NMP w Szańcu oraz KSM z parafii św. Bartłomieja w Chęcinach.

W miesiącach wakacyjnych zapraszamy na nasze profile w mediach społecznościowych gdzie każdego tygodnia będziemy przybliżać działalność poszczególnych oddziałów KSM.

>> KSM Diecezji Kieleckiej na FB