Przyjęli strój duchowny

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, 8 grudnia 2020 r. podczas Mszy św. w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach bp Marian Florczyk pobłogosławił sutanny, które przywdziali alumni trzeciego roku.

Homilię wygłosił opiekun roku ks. dr Miłosz Hołda. Mówił w niej o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, jako święcie wolności Boga, wolności jako postanowieniu i trwaniu w Nim i o stroju duchownym, mającym być symbolem większej wolności, a nie zasłoną dla chęci realizowania samego siebie lub też lęków czy kompleksów.

W jednym z ostatnich zdań głoszonej homilii przytoczył odpowiedź ks. Józefa Tischnera na pytanie: Dlaczego został księdzem?. Brzmiała ona: „Bo nie musiałem!”. Pełni radości z przyjęcia sutann przez naszych braci, prosimy o modlitwę w ich intencji.

al. Paweł Skóra

>> Galeria zdjęć