„Rajski kraj Ghana” - najnowsza książka abp. Henryka Jagodzińskiego już dostępna

Jak wygląda praca nuncjusza? Dlaczego Ghana to „rajski kraj”? Na te i wiele innych pytań znajdziemy odpowiedź w najnowszej książce arcybiskupa Henryka Jagodzińskiego pt. „Paradise Country Ghana”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa „Petrus”. Wstęp do publikacji napisał Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

Przypomnijmy, że arcybiskup Henryk Jagodziński od roku jest nuncjuszem apostolskim w tym afrykańskim kraju.

– Książka jest zbiorem moich publikacji, które zamieszczam na stronach diecezji kieleckiej i portalu wRodzinie, ale znajduje się w niej także kilka tekstów specjalnie na potrzeby publikacji. Jej głównym celem jest ukazanie tego co robi nuncjusz w kraju afrykańskim. Kiedy przyjeżdżam do Polski ludzie mnie o to pytają. Ta książka po części na to odpowiada, ukazując moje spotkania z wiernymi w parafiach, władzami, ale także z mieszkańcami Ghany. W programach takich wizyt zazwyczaj jest także spotkanie lokalnym królem lub wodzem. Nie zawsze są oni katolikami. Relacjonuję również złożenie listów uwierzytelniających – mówi abp Henryk Jagodziński.