Rekolekcje Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Kieleckiej

W dniach 14-16 października 2022 r. w Kałkowie-Godowie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym naszej diecezji przeżywały swoje rekolekcje.

Uczestnicy pod przewodnictwem ks. Andrzeja Drapały, o. Jakuba Zawadzkiego OCist i ks. Jarosława Góralskiego zastanawiali się jak „wypłynąć na głębię" w dzisiejszym świecie i jak dziś ewangelizować. Odkrywanie wartości modlitwy, rozeznawanie charyzmatów, szukanie odpowiednich form przekazu to zadanie i wyzwanie dla wszystkich, by nie bać się dawać świadectwo o Zmartwychwstałym. Codzienna Eucharystia, spotkanie ze Słowem Bożym, grupki dzielenia pomogały uczestnikom jeszcze raz spojrzeć na swoje życie i więź z Chrystusem.

Tylko 3 dni, albo aż 3 dni pokazały Bożą obecność i Boże działanie w naszym życiu. Ten czas to zatrzymanie się i pogłębienie relacji z Panem były podpowiedzią jak głosić Chrystusa dzisiaj, gdy w nas samych wiele lęków, które są obecne w świecie. Umocnieni powróciliśmy, by dawać świadectwo wiary innym.

Wspólnoty na rekolekcjach w Kałkowie-Godowie:
1. Zagnańsk - wspólnota Pójdź za Mną przez Maryję
2. Bieliny - wspólnota Św. Józefa