Relikwie św. Jana Pawła II na Białogonie

We wtorek, 2 lutego 2021 r. ks. dr Mirosław Cisowski, wikariusz biskupi ds. duszpasterstwa, dokonał uroczystego wprowadzenia relikwii krwi św. Jana Pawła II do kościoła Przemienienia Pańskiego w Kielcach – Białogonie.

Relikwie Papieża Polaka parafia otrzymała od Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza w dniu 8 stycznia br.

Podczas homilii ks. proboszcz Stefan Radziszewski zapowiedział rozpoczęcie w parafii „Wielkiej Nowenny Białogońskiej”, która będzie trwała przez 9 lat. – Parafia zostanie podzielona na 9 rejonów, według tytułów papieskich encyklik. Nowenna będzie się rozpoczynała zawsze 9 dnia miesiąca, a kończyła 17 – kiedy to w naszym kościele odprawiamy Mszę św. wotywną o Przemienieniu Pańskim – mówił ks. Radziszewski.

Przygotowując się do wprowadzenia relikwii duszpasterze ogłosili w parafii specjalny konkurs papieskie dla dzieci pt.: „Papież na Białogonie”. Dzieci miały wykonać tryptyk: na jednej części należało umieścić rysunek (zdjęcie) kościoła na Białogonie, na drugiej św. Jana Pawła II, a na trzeciej relację ze zdalnego kolędowania, które w tym roku odbywało się w parafii.

Obecność relikwii w parafii na Białogonie powinna mobilizować parafian do modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Codziennie o godz. 21.37 z wież białogońskiego kościoła wygrywana jest Barka. Ta ulubiona pieśń Papieża Polaka wzywa do odmówienia w godzinie śmierci papieża jednej modlitwy „Zdrowaś Maryjo” i do pochylenia się nad jednym wezwaniem z Litanii do św. Jana Pawła II.

Warto także wspomnieć, że parafia Przemienienia Pańskiego w Kielcach – Białogonie, podobnie jak parafia Wniebowzięcia NMP w Kazimierzy Małej, przyłączyła się do akcji, która od jakiegoś czasu jest promowania w mediach społecznościowych pt. #Święty4ever.

xmhas

>> Galeria zdjęć