Relikwie św. Rity na Białogonie

Ks. Janusz Mularz, proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kazimierzy Wielkiej, gdzie od 2016 r. rozwija się kult św. Rity, dokonał uroczystego wprowadzenia jej relikwii do kościoła Przemienienia Pańskiego na kieleckim Białogonie. Odbyło się to podczas tzw. „Niedzieli ze Świętymi”.

W czasie kazania ks. Mularz przytoczył kilka świadectw otrzymanych łask, które złożyli wierni wytrwale modlący się za wstawiennictwem św. Rity oraz zachęcał do żarliwej modlitwy za wstawiennictwem świętych. Białogońska parafia relikwie św. Rity otrzymała od Księdza Biskupa Mariana Florczyka.

Na Mszę świętą o godz. 10.00 przybyli do kościoła Święci i Błogosławieni, w których postacie wcieliły się dzieci, a przy figurze Matki Bożej Fatimskiej można było oddać cześć relikwiom świętych i błogosławionych.

Parafia Przemienienia Pańskiego w Kielcach – Białogonie posiada relikwie św. Jana Pawła II, św. Jana od Krzyża i św. Teresy z Avila. Do tych orędowników dołączyła św. Rita. Po zakończeniu remontu święci „zamieszkają” w starym zabytkowym kościółku.

xmhas

>> Galeria zdjęć