Rozpoczął się III Kongres Eucharystyczny - proboszczowie kieleckich parafii celebrują Msze św. w Bazylice Katedralnej

W Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana rozpoczął się III Diecezjalny Kongres Eucharystyczny. Mszę św. w Bazylice Katedralnej celebrowali ks. Marian Janus i ks. Jerzy Marcinkowski.

Przypomnijmy, że w ramach kongresu proboszczowie poszczególnych kieleckich parafii będą codziennie odprawiali Eucharystię przy ołtarzu Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej. W czwartek, 9 czerwca Najświętszej Ofierze przewodniczył ks. prałat Marian Janus, proboszcz parafii św. Stanisława na Barwinku.

– Przez wszystkie dni trwania kongresu modlimy się w intencjach owoców kongresu – o pogłębienie naszej duchowości eucharystycznej, wiary i rozmiłowanie w Eucharystii – mówił w słowie wprowadzającym do Mszy Świętej Kapłan.

Homilię wygłosił ks. Jerzy Marcinkowski, proboszcz parafii Chrystusa Króla na Baranówku. – Bóg jest obecny w Najświętszym Sakramencie. Każda Eucharystia to Ofiara Jezusa, który przychodzi na świat, aby nas umocnić. W czasie każdej Eucharystii Bóg przychodzi do nas. Takie jest także przesłanie kongresu – obecność Boga w naszej codzienności. Jezus ofiaruje nam swoje życie. Jest to zaproszenie, abyśmy się nie bali również ofiarować mu swojego życia – tłumaczył ks. Jerzy Marcinkowski.

Mszę św. koncelebrował także ks. Grzegorz Stachura, wikariusz parafii katedralnej.

Przypomnijmy, że kongres odbywa się pod hasłem „Mocą Chrystusa Eucharystycznego jesteś świadkiem wiary”. Głównym świętem Kongresu będzie Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, która w tym roku przypada 16 czerwca, oraz jej oktawa. Specjalnie na potrzeby Kongresu powstała również wyjątkowa modlitwa oraz dwie pieśni kongresowe.

tekst za: em.kielce.pl

>> Homilia kongresowa ks. Jerzego Marcinkowskiego