Skalbmierz pielgrzymował do Pałecznicy

W piątek, 25 lipca 2014 r. odbyła się VI piesza pielgrzymka do Pałecznicy szlakiem Małopolskiej Drogi św. Jakuba na miejscowy odpust. Pielgrzymi wyruszyli spod kolegiaty w Skalbmierzu o godzinie 8.00 po modlitwie i błogosławieństwie. Trasa liczyła 11 km.

W pielgrzymkowy marsz wyruszyło 60 osób. Przewodnikiem grupy był niestrudzony pielgrzym proboszcz ks. Marian Fatyga. W czasie wędrówki towarzyszyła wszystkim dobra pogoda, modlitwa, słuchano konferencji o św. Jakubie i europejskich drogach jakubowych.

Tradycyjnie pątnicy zatrzymali się w trzech miejscach na odpoczynek u pani Marii Belskiej, u państwa Wlazło, gdzie o poczęstunek zatroszczyła się Helena Robak szefowa miejscowego koła gospodyń i oraz u państwa Królów w Niezwojowicach (woj. małopolskie).

Pątnicy uczestniczyli w odpustowej Mszy św. i zostali podjęci bigosem w miejscowej remizie przez wójta Marcina Gawła.

Kolejne pielgrzymki do sąsiednich parafii to: 15 sierpnia do parafii Topola i 26 sierpnia na odpust do Skorczowa.

Ks. kan. Marian Fatyga
PROBOSZCZ W SKALBMIERZU