Spotkanie dyrektorów Wydziałów Katechetycznych z całej Polski

„Trzeba się pytać jak kształtować postawy wiary młodych chrześcijan, dzieci i młodzieży, jednocześnie nie pomijając dorosłych” – mówił Biskup Kielecki Jan Piotrowski w trakcie Mszy św. podczas spotkania dyrektorów Wydziałów Katechetycznych z całej Polski.

Eucharystia odprawiona została w kieleckiej katedrze, a przewodniczył jej bp Wojciech Osial, członek Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski. Uczestniczyli w niej dyrektorzy Wydziałów Katechetycznych z całej Polski.

W homilii Biskup Kielecki nawiązał do postaci dzisiejszej liturgii słowa. – „Biblijna mądrość jest czymś więcej, niż przysłowiowym wysokim ilorazem inteligencji. Mądrość pozwala słuchać Boga, który jest Dawcą i Panem ludzkiego życia. Kto słucha Boga może się Mu podobać. Taki człowiek zostaje nasycony Bożą miłością, miłością Ojca i Jezusa Chrystusa. Ta miłość, jeśli się zakorzeni w ludzkim sercu, jest silniejsza niż ludzkie upodobania i emocje. Jest też siłą napędowa chrześcijańskiej wierności” – zauważył pasterz naszej diecezji.

Biskup Kielecki przyznał również, że zaangażowanie Kościoła w Polsce w katechezę jest, na tle innych krajów, ogromne. Jednocześnie zachęcił uczestników spotkania do poszukiwania nowych dróg komunikacji w ramach nauczania. – „Trzeba się pytać jak kształtować postawy wiary młodych chrześcijan, dzieci i młodzieży, jednocześnie nie pomijając dorosłych” – dodał.

tekst za: em.kielce.pl

>> Galeria zdjęć