Spotkanie opłatkowe przewodników świętokrzyskich

Biskup Kielecki Jan Piotrowski wziął udział w tradycyjnym, corocznym spotkaniu opłatkowym przewodników świętokrzyskich. Spotkania organizowane są od dwudziestu siedmiu lat w trzeci czwartek stycznia, a przewodnicy bardzo chętnie i licznie biorą w nich udział. W tegorocznym spotkaniu uczestniczyło kilkudziesięciu przewodników świętokrzyskich z Kielc.

Uroczystej Mszy św. w kaplicy Domu Księży Emerytów przewodniczył bp Jan Piotrowski. Na Eucharystii obecni byli także Oblaci ze Świętego Krzyża - superior o. Zygfryd Wiecha, mistrz nowicjuszy o. Krzysztof Jamrozy i nowicjusze, kapelani przewodników świętokrzyskich – pierwszy kapelan ks. prof. Mieczysław Rusiecki i obecny kapelan – ks. dr Mirosław Cisowski – dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej w Kielcach, ks. Jacek Kopeć – koordynator Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego na Święty Krzyż, dyrektor Zespołu Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej, ks. Jacek Karliński – dyrektor Domu Księży Emerytów, ks. Artur Skrzypek z Duszpasterstwa Rodzin i ks. Jan Mucha. Modlono się w obecności relikwii św. Jana Pawła II, który od 1991 r. jest Honorowym Przewodnikiem Świętokrzyskim.

Po wspólnej modlitwie był czas na dzielenie się opłatkiem i życzenia oraz śpiewanie kolęd z ojcami Oblatami i nowicjuszami ze Świętego Krzyża.

Pierwszy opłatek przewodnicki odbył się w mieszkaniu prywatnym u pani Barbary Kośmider, następne już w Domu Księży Emerytów. Spotkaniom przewodniczyli kieleccy biskupi - Stanisław Szymecki, Mieczysław Jaworski, Marian Florczyk, Kazimierz Ryczan, Kazimierz Gurda i od dwóch lat biskup Jan Piotrowski.

Łukasz Zarzycki

Foto: Łukasz Zarzycki