Światowy Dzień Chorego w kieleckim hospicjum

– Ten dzień uwrażliwia nas na osoby chore – mówił o Światowym Dniu Chorego bp Marian Florczyk, który przewodniczył Mszy św. w kieleckim Hospicjum im. Św. Matki Teresy z Kalkuty. W Eucharystii uczestniczyli pacjenci, pracownicy i wolontariusze placówki.

Bp Marian Florczyk zwrócił uwagę na to, jak ważna jest pomoc osobom chorym. – Cieszę się, że są podejmowane różne inicjatywy, także przez kielecką młodzież, by przyjść z pomocom osobom dotkniętym chorobą. Kościół od zawsze był uwrażliwiony na tych ludzi, ofiarowując nie tylko wsparcie materialne i fizyczne, ale również modlitwę. Każdy z nas zna kogoś chorego, więc widzimy jak ważna jest pomoc – dodał.

Homilię w trakcie Mszy św. wygłosił ks. Krzysztof Banasik, wicedyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej. Nawiązał do obchodzonego dziś wspomnienia Matki Bożej z Lourdes. – Objawienia miały miejsce w XIX wieku we Francji i było ich osiemnaście. Matka Boża przekazała Bernadecie ewangeliczne orędzie do nawrócenia, pokuty i modlitwy. Sanktuarium w Lourdes stało się miejscem pielgrzymek wielu osób, w tym chorych – przypomniał ks. Banasik.

W pracę  na rzecz chorych w hospicjum zaangażowani są pracownicy i wolontariusze, a wśród nich s. Stanisława Kasińska. – Chorzy są niezwykle szczęśliwi i wdzięczni wolontariuszom. Jeden z nich, który nie mógł mówić, napisał na kartce, że był w wielu miejscach, ale to właśnie tutaj jest najpiękniej i najmilej. Ta placówka daje również możliwość odkrycia prawdy o życiu i przygotowania się na różne trudności – mówiła s. Kasińska.

tekst za: em.kielce.pl