Turniej streetball, raperzy i Msza św. – w Kielcach odbyła się promocja ŚDM

Poprzez turniej streetball, świadectwa, wspólną modlitwę, koncert Tau i Bęsiu – raperów chrześcijańskich, promowano dzisiaj - w czwartek, 10 lipca 2014 r. w Kielcach Światowe Dni Młodzieży. Projekt pn. „Wspólny mianownik” był realizowany u franciszkanów i na boisku szkoły podstawowej nr 19.

Spotkanie o charakterze ewangelizacyjno – mityngowym rozpoczęło się przy parafii św. Franciszka z Asyżu oraz na boisku Szkoły Podstawowej Nr 9. Przez cały dzień pojawiały się dziesiątki osób, obserwujące rozgrywki, ale i chętne do rozmowy z księżmi czy członkami grup ewangelizacyjnych.

Po rozegranym w dwóch turach konkursie rzutów i wsadów, z udziałem trzyosobowych drużyn, rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu, a po niej – spowiedź i projekcje filmów. Turniej połączony był z agapą i grillem, odbył się także koncert znanych raperów chrześcijańskich – Tau i Bęsiu oraz d.j. Jonasa. Jedną z większych atrakcji był koncert grupy hiphopowej Pokój Nauczycielski

Gościem spotkania był m.in. chrystusowiec ks. Kazimierz Długosz, który opowiadał o specyfice pracy w Brazylii i trudnościach, przed jakimi stają tamtejsi duszpasterze. Kielczanin ks. Długosz jest obecnie prowincjałem prowincji południowoamerykańskiej Towarzystwa Chrystusowego. Całodzienne spotkanie zakończyła Eucharystia połączona z uwielbieniem i modlitwą o uzdrowienia.

„Poprzez te działania, a także Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie, chcemy dać przedsmak tego Święta Młodych, które za dwa lata stanie się naszym udziałem. „Wspólnym mianownikiem” wszystkich elementów tego spotkania jest osoba Jezusa Chrystusa, a tam, gdzie pozwalamy mu działać, życie nabiera sensu” – wyjaśnia ks. kan. Sławomir Sarek, dyrektor duszpasterstwa młodzieży diecezji kieleckiej.

„Wspólny mianownik” to ogólnopolski projekt ewangelizacyjny, który ma na celu promowanie Światowych Dni Młodzieży. Odbędą się one w Polsce w 2016 roku.

tekst za: www.ekai.pl

Zobacz: Galeria zdjęć