Uwielbili Pana w Najświętszym Sakramencie

Świadectwa, radosna muzyka i adoracja – tak wyglądało tegoroczne Uwielbienie w Centrum Miasta, które odbyło się w niedzielę w Kielcach. Na zakończenie Biskup Kielecki Jan Piotrowski udzielił błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem całemu miastu.

W tym roku wydarzenie, ze względu na pandemię, odbyło się w murach kościoła św. Wojciecha w Kielcach. – Pan Jezus nam dostatecznie wyjaśnił jaki jest sens modlitwy: „kiedy chcesz się modlić wejdź do izdebki, zamknij ją i módl się”. Poniekąd tą izbą modlitwy jest właśnie kościół św. Wojciecha. Choć w skromniejszych warunkach, to Uwielbienie z pewnością jest miłe Panu Bogu – wyjaśniał biskup Jan Piotrowski.

Spotkanie modlitewne poprowadził dominikanin Tomasz Nowak i ks. Artur Płaziński. W trakcie wydarzenia oprawę muzyczną zapewnił zespół „To ON”, a swoje świadectwa wygłosili artyści: wokalista i śpiewak operowy Andrzej Lampert oraz muzyk Andrzej Sowa.

– Bardzo rzadko biorę udział w tego typu wydarzeniach, ale nie jest to dla mnie coś nowego. Nawiązałem do swojego życia i początkach mojej drogi poznawania Pana Boga na nowo, czyli do sakramentu pojednania, przebaczenia i dziękczynienia za to co mamy. Na co dzień nie jestem mówcą i raczej zajmuję się śpiewem. Jestem więc trochę podekscytowany tą sytuacją. Nie możemy jednak uciekać od świadectwa jako chrześcijanie – mówił Radiu eM Kielce Andrzej Lampert.

– Nie troszczę się o to co mam jeść, pić i w co mam się ubrać. Bóg wie, czego mi potrzeba i troszczy się o moje życie, bo ja troszczę się o Jego Królestwo. Taki jest mój Bóg, który umarł za mnie na krzyżu – tłumaczył z kolei, opowiadając o historii swojego nawrócenia Andrzej Sowa.

Centralnym punktem wydarzenia było jednak wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. – Tego wieczoru wyśpiewaliśmy wiele pięknych słów uwielbienia dla Jezusa, naszego Pana i Odkupiciela. Dla Tego, który „jest zawsze Ten sam: wczoraj, dziś i na zawsze”. Wsłuchiwaliśmy się w tak szczere i pełne odwagi świadectwa naszych drogich braci. Pragnę podziękować wszystkim, którzy uczynili wszystko, aby uwielbienie się dokonało. Niech Jezus Chrystus, nasz Pan i Odkupiciel, błogosławi nam wszystkim – dodał biskup Jan Piotrowski, który następnie wyruszył w procesji eucharystycznej na Rynek z Najświętszym Sakramentem, gdzie udzielił błogosławieństwa całemu miastu.

tekst za: em.kielce.pl

>> Galeria zdjęć