„Więźniowie dla młodych 2016"

Klerycy Wyższego Seminarium Duchownego co środę posługują w Areszcie Śledczym w Kielcach. Spotykają się z więźniami na katechezie i wspólnej modlitwie.

Cotygodniowa posługa kleryków jest integralnym elementem w szeregu działań terapeutycznych, skierowanych na proces resocjalizacji aresztantów. Mają one prowadzić do zrozumienia błędów życiowych, których wynikiem jest ich obecna sytuacja  oraz do odnowy wiary w miłość Bożą skierowaną właśnie do nich. Duże znaczenie w tym procesie ma możliwość włączania się w świadczenie bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi.

Inicjatywa kleryków mająca na celu zaangażowanie aresztantów w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, doskonale wpisała się w kontekst stałej posługi i spotkała się z dużym zainteresowaniem osadzonych oraz Służby Więziennej. W ramach projektu „Więźniowie dla młodych 2016" osadzeni wykonali różańce oraz ozdobne butelki.

Alumni zorganizowali cztery kiermasze, na których sprzedawano wykonane przedmioty. Kiermasza odbyły się w czterech parafiach: Wniebowzięcia NMP we Włoszczowie, Matki Bożej Anielskiej w Polichnie, Św. Michała Archanioła w Daleszycach i Św. Stanisława, biskupa i męczennika w Kielcach.

Pieniądze, które udało się zebrać (2.381,71 zł.) zostaną przekazane na projekt „Bilet dla Brata", dzięki któremu młodzież z ubogich krajów będzie mogła przyjechać do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży.

Bardzo serdecznie dziękujemy Księżom Proboszczom za życzliwość i możliwość organizacji kiermaszu w parafii! Dziękujemy także tym, który złożyli swoje ofiary! Dzięki zebranym funduszom możemy wspomóc tych, którzy chcą uczestniczyć w spotkaniu młodzieży. Inicjatywa ta, ufamy, wyda również dobre owoce w życiu tych, którzy pragną pomóc i sami potrzebują pomocy - więźniów.

Dkn Piotr Wojtasiński
Animator placówki