Włoszczowa: 1 rocznica powstania Rady Rycerzy Kolumba

W niedzielę, 31 stycznia 2016 r. podczas Mszy św. o godz. 12.00 w kaplicy mszalnej p.w. bł. ks. Józefa Pawłowskiego we Włoszczowie odbyła się uroczystość Pierwszej Rocznicy założenia Rady Rycerzy Kolumba im. bł. ks. Józefa Pawłowskiego.

- „Dziękowaliśmy Bogu za wszelkie dobro, jakie zostało wypracowane w naszej parafii przez Rycerzy w minionym roku, modląc się jednocześnie o Boże błogosławieństwo, obfitość łask i światło Ducha Świętego dla wszystkich Rycerzy i ich rodzin” – mówi ks. kan. Leszek Dziwosz, proboszcz parafii.

Rycerze Kolumba to grupa złożona z mężczyzn oddanych służbie Kościołowi, której zadaniem jest pogłębianie swojej wiary, pomoc w inicjatywach duszpasterskich i materialnych w parafii oraz wspólnym działaniu i wzajemnym wspieraniu się. Zaangażowanie społeczne, w duchu wartości chrześcijańskich, jest wyróżniająca cechą Rycerzy Kolumba, którzy swoje talenty i czas poświęcają służbie kościołowi, lokalnej wspólnocie, rodzinie, młodzieży i braciom rycerzom. Wspierają też powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

Rada Rycerzy Kolumba nr 16101 im. bł. ks. Józefa Pawłowskiego we Włoszczowie ustanowiona została 7 lutego 2015 r. Wprowadzenie przeprowadził Delegat Rejonowy Dariusz Wolniak wraz z Kustoszem Romanem Hawliczkiem. Insygnia wręczał Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

Ks. Paweł Rej

Zobacz: Galeria zdjęć