Wspólnoty Margaretkowe uczestniczyły w Rekolekcjach

„Eucharystia źródłem życia i świętości!” - to właśnie te słowa stały się hasłem przewodnim II Rekolekcji Wspólnot Margaretkowych Diecezji Kieleckiej, którzy odbyły się w dniach od 30 lipca do 1 sierpnia 2020 r. w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach.

Pod duchowym kierownictwem ks. Krzysztofa Toboły podjęliśmy wyzwanie pogłębienia naszej wiedzy oraz wiary, włączając się w przeżywanie roku duszpasterskiego poświęconego tajemnicy Eucharystii, która daje życie. Podczas Rekolekcji, w oparciu o obrazy zawarte w Piśmie Świętym oraz mistyczne doświadczenia Świętych i Błogosławionych, a w sposób szczególny św. Siostry Faustyny, przypomnieliśmy sobie znaczenie Eucharystii w życiu każdego chrześcijanina. W tym szczególnym czasie łaski wspólnie uczestniczyliśmy w codziennej Eucharystii, modlitwie i konferencjach oraz adorowaliśmy Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Czas ten był także okazją do podzielenia się doświadczeniami związanymi z działalnością Wspólnot Margaretkowych w różnych parafiach naszej diecezji.

W II Rekolekcjach Wspólnot Margaretkowych wzięło udział 20 osób z 10 parafii naszej diecezj (Daleszyce, Działoszyce, Kielce - Katedralna Wniebowzięcia NMP, Kielce - św. Maksymiliana Marii Kolbego, Pińczów - Miłosierdzia Bożego, Sieciechowice, Strawczyn, Szaniec, Tczyca, Wysocice). Dziękując Bogu za ten ubogacający czas modlitwy, formacji oraz spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem, zapraszamy wszystkich Członków Wspólnot Margaretkowych, oraz tych, którym modlitwa w intencji powołań i powołanych jest szczególnie bliska do wspólnej modlitwy w czasie czuwań Wspólnot Margaretkowych Diecezji Kieleckiej, które odbywają się w każdy trzeci piątek miesiąca w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach.

Zapraszamy również na kolejne wakacyjne Rekolekcje Wspólnot Margaretkowych w roku 2021!