Za nami 18. Krajowe Forum Duszpasterstw Młodzieży

W dniach 5-7 listopada 2021 r. delegacja Duszpasterstwa Młodzieży Kieleckiej w osobach: Monika Nawrot (Centrum ŚDM Diecezji Kieleckiej), Katarzyna Wróblewska (Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia) oraz ks. Marcin Boryń, wzięli udział w 18. Krajowym Forum Duszpasterstwa Młodzieży, odbywającym się w tym roku w Wigrach.

W spotkaniu uczestniczyli duszpasterze i młodzi z całej Polski. W trakcie forum nastąpiła wymiana  opinii, doświadczeń dotyczących m. in. kształtu formacji młodzieżowych, współpracy między duszpasterzami a wspólnotami, zaangażowania poszczególnych diecezji i wspólnoty w duszpasterstwo ogólne oraz planów na zbliżające się wielkimi krokami Światowe Dni Młodzieży. Punktem stałym wydarzenia była  wspólna jutrznia, msza święta i kompleta. Oprócz duchowego aspektu spotkania był też czas na rozwój osobisty - w trakcie warsztatów z Martą Łysek oraz Anną Słopiecką poruszono temat Ewangelizacji - próbowano odpowiedzieć na pytanie,, Jak skutecznie docierać z Dobrą Nowiną?" Podczas pracy w grupach zmierzono się z zagadnieniami takimi jak: fenomen poranka, storytelling czy własna marka. Nie można nie wspomnieć również o atrakcjach przygotowanych przez organizatorów: wieczornym zwiedzaniu krypt w Klasztorze Kamedułów, Apartamentów Papieskich czy Kaplicy, w której modlił się Jan Paweł II.

Spotkanie z całą pewnością było ubogacającym doświadczeniem, które mamy nadzieję wykorzystać w praktyce. Oprócz wielu cennych wskazówek dotyczących m.in. budowania więzi wspólnotowych czy aktywizacji młodzieży w związku ze zbliżającymi się Dniami Młodych należy podkreślić, że spotkanie to było pięknym czasem odkrywania Boga w drugim człowieku.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne forum!