Za nami 69 czuwanie w Nowym Korczynie

W pierwszy wtorek miesiąca, 3 maja 2022 r., zgromadziliśmy się czuwając na modlitwie w Diecezjalnym Sanktuarium Świętej Kingi w Nowym Korczynie.

Cześć, jaką oddajemy w tym dniu Maryi, w Uroczystość NMP Królowej Polski, łączy się z patriotyzmem i Świętem Konstytucji 3 Maja. Miłość do naszej Matki Maryi i miłość do Ojczyzny przez wieki ukształtowały historię naszego narodu. Święta Kinga była gorliwą czcicielką Najświętszej Maryi Panny i czyniła wszystko w swoim życiu, aby Ją naśladować. Nasza Patronka z całego serca była także oddana Ojczyźnie. W Litanii nazywamy św. Kingę „Mądrą Matką naszej Ojczyzny”. Wszystko, co posiadała ofiarowała Bogu i Ojczyźnie.

W związku z trwającym III Diecezjalnym Kongresem Eucharystycznym w dniu 3 maja o godzinie 17.00 rozpoczęliśmy naszą modlitwę Adoracją Najświętszego Sakramentu w ciszy. Podczas Adoracji była możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania. O godzinie 18.00 modliliśmy się pieśnią „Gaude Mater Polonia”, po której odbyło się błogosławieństwo wody i soli, Litania do św. Kingi, modlitwa różańcowa, którą poprowadziły Panie z Koła Gospodyń w Nowym Korczynie „Korczynianie nad Nidą”. W Tajemnicach Chwalebnych różańca świętego prosiliśmy Maryję o pokój w Ukrainie, a także o wszelkie łaski potrzebne dla naszej Ojczyzny, dla polskich rodzin, młodzieży, dzieci, osób w starszym wieku, chorych, dla wszystkich pielgrzymów przybywających do Sanktuarium św. Kingi i mieszkańców naszej Parafii.

O godzinie 19.00 uczestniczyliśmy w koncelebrowanej Eucharystii, której przewodniczył i homilie wygłosił ks. Tomasz Moskal z parafii Solec-Zdrój. Podczas homilii ks. Moskal przybliżył nam historię naszej Ojczyzny, tak bardzo związaną ze czcią oddawaną Najświętszej Maryi Pannie Królowej Polski, zachęcając nas do naśladowania Świętej Kingi i innych świętych, którzy byli Jej wiernymi czcicielami i naśladowcami. Naszą Modlitwę zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim, łącząc się w modlitwie z pielgrzymami, którzy w tym szczególnym dniu nawiedzają Sanktuarium Maryi Królowej Polski w Częstochowie. Uczestnicy mogli również zabrać kolejny numer pisma wydawanego w naszym Sanktuarium – „Szczypta Soli”. Serdecznie zapraszamy na kolejne czuwanie, które odbędzie się tradycyjnie w pierwszy wtorek miesiąca, 7 czerwca 2022 r. o godzinie 17.00.

ks. Paweł Majewski
KUSTOSZ DIECEZJALNEGO SANKTUARIUM ŚWIĘTEJ KINGI W NOWYM KORCZYNIE