Za nami pierwszy Dzień skupienia Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ

W sobotę, 25 listopada 2023 r. w parafii św. Mikołaja w Solcu-Zdroju odbył się po raz pierwszy Dzień skupienia Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa, który poprowadził ks. Dyrektor Tomasz Moskal.

W Dniu skupienia udział wzięli członkowie Straży Honorowej i czciciele Serca Bożego z 4 parafii naszej diecezji: Grobu Bożego w Miechowie, św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Pińczowie, Miłosierdzia Bożego w Pińczowie oraz Wniebowzięcia NMP w Proszowicach wraz ze swoimi duszpasterzami, opiekunami i pocztami sztandarowymi.

O godzinie 12.00 została odprawiona Msza św., którą koncelebrowali księża: Tomasz Moskal, Artur Zakrzewski i Wiesław Duracz. Po Mszy św. został odmówiony różaniec, odbyła się Godzina Święta, a o godzinie 15.00 została odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Na zakończenie Dnia skupienia czciciele Bożego Serca podziękowali Księdzu Dyrektorowi za zorganizowanie dnia skupienia i na jego ręce złożyli podziękowania Księdzu Proboszczowi za umożliwienie odbycia się tego wydarzenia w Solcu-Zdroju.

Już teraz w imieniu ks. Dyrektora zapraszamy na rekolekcję dla członków Straży Honorowej i Czcicieli NSPJ, które odbędą się w dniach 27-30 czerwca 2024 roku w Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie.

Grzegorz Sęk
ZELATOR DIECEZJALNY STRAŻY HONOROWEJ NSPJ