Za nami siedemdziesiąte czuwanie w Nowym Korczynie

W pierwszy wtorek miesiąca, 7 czerwca 2022 r., odbyło się po raz siedemdziesiąty Czuwanie w Diecezjalnym Sanktuarium Świętej Kingi w Nowym Korczynie.

W związku z III Diecezjalnym Kongresem Eucharystycznym naszą modlitwę rozpoczęliśmy od Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy. Podczas Adoracji pielgrzymi przystępowali do Sakramentu Pokuty i Pojednania. O godzinie 18.00 zaśpiewaliśmy kilka pieśni, które są formą naszej modlitwy do Świętej Kingi, modliliśmy się także pieśnią „Gaude Mater Polonia”, po której odbyło się błogosławieństwo wody i soli, „Litania do św. Kingi”, modlitwa różańcowa, prowadzona przez Panie z Koła Gospodyń w Nowym Korczynie „Korczynianie nad Nidą”. W Tajemnicach Radosnych Różańca Świętego prosiliśmy Maryję o pokój w Ukrainie, a także o wszelkie łaski potrzebne dla naszej Ojczyzny, dla polskich rodzin, młodzieży, dzieci, osób w starszym wieku, chorych, dla wszystkich pielgrzymów przybywających do Sanktuarium Św. Kingi i mieszkańców naszej Parafii.

O godzinie 19.00 uczestniczyliśmy w koncelebrowanej Eucharystii, której przewodniczył ks. Stanisław Kondrak z Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Szczaworyżu. Liturgię Słowa przygotowali członkowie „Towarzystwa Miłośników Ziemi Korczyńskiej". W wygłoszonej homilii ks. Tomasz Moskal przybliżył nam historię kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa i związanych z nim form modlitwy wynagradzającej do Serca Jezusowego, zachęcając nas do naśladowania Świętej Kingi i innych świętych, którzy są dla nas wzorem modlitwy i pokuty. Naszą modlitwę zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim, łącząc się duchowo z pielgrzymami, którzy nawiedzają Sanktuarium Maryi Królowej Polski w Częstochowie. Uczestnicy otrzymali też kolejny numer pisma wydawanego w naszym Sanktuarium – „Szczypta Soli”.

Serdecznie zapraszamy na Diecezjalną Pielgrzymkę do Sanktuarium Św. Kingi i Odpust na cześć św. Kingi w sobotę, 23 lipca 2022 r., o godzinie 11.00. Spotykamy się w tym dniu przy Źródełku Św. Kingi, następnie idziemy w procesji do Diecezjalnego Sanktuarium św. Kingi, które znajduje się w kościele pw. św. Stanisława, Biskupa Męczennika, gdzie o godzinie 12.00 odbędzie się Eucharystia koncelebrowana pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego - z udziałem wszystkich pielgrzymów.

ks. Paweł Majewski
KUSTOSZ DIECEZJALNEGO SANKTUARIUM ŚWIĘTEJ KINGI W NOWYM KORCZYNIE