Za nami wrześniowe czuwanie w Szczaworyżu

W dniu 13 września 2023 r., o godz. 18.30 w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Szczaworyżu rozpoczęło się piąte w tym roku czuwanie modlitewne.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” – cytując słowa św. Jana Pawła II, powitał przybyłych na czuwanie modlitewne ks. dr Andrzej Kwaśniewski. Mieszkańcy parafii zadbali aby w tym szczególnym dniu wnętrze ich świątyni było wyjątkowo udekorowane iofiarowali Matce Bożej kwiaty ze swoich ogródków. W czasie modlitwy różańcowej po dróżkach wokół kościoła rozważane były Tajemnice Radosne, a rozważania przygotowały Róże Różańcowe z parafii Szczaworyż.

Mszę św. o godzinie 20.00 koncelebrowało 4 prezbiterów pod przewodnictwem ks. dra Andrzeja Kwaśniewskiego, który również wygłosił kazanie. - Niech imię Maryi otacza opieką i troską wszystkich, a Kościół nich zawsze łączy, nigdy nie dzieli – powiedział na zakończenie rozważań kaznodzieja.

Ks. Kwaśniewski podziękował wszystkim uczestnikom czuwania i zaprosił na kolejne czuwanie modlitewne do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Szczaworyżu, które  odbędzie się 11 października o godzinie 17.30.