Za nami XII Mistrzostwa Polski Kleryków w Piłce Halowej

Klerycy z 24 seminariów duchownych rywalizowali w Kielcach w XII Mistrzostwach Polski Kleryków w Piłce Halowej. Gospodarze ulegli w finale drużynie Wyższego Seminarium Duchownego Towarzystwa Salezjańskiego z Krakowa. Tym samym kieleckim klerykom nie udało obronić tytułu mistrzowskiego z zeszłego roku. Przerwana również została zwycięska passa kielczan, gdyż po złote medale sięgali oni od 2017 r.

Brat Robert Borzyszkowski, kleryk Wyższego Seminarium Duchownego Redemptorystów w Tuchowie powiedział, że zabawa jest ważna, ale każdej drużynie zależy na zwycięstwie.

- Ten czynnik sportowy jest chyba dominujący, nikt tu nie odpuszcza. Same zawody są świetnie zorganizowane. My zaczęliśmy bardzo dobrze od zwycięstwa i mam nadzieję, że wyjdziemy z grupy i będziemy rywalizować w finale - stwierdził brat Robert.

Kleryk Mateusz z Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie twierdzi, że oprócz rywalizacji na boisku ważny jest też aspekt pozasportowy. - To jest dla nas jedyna możliwość, żeby spotkać się z klerykami z innych uczelni, porozmawiać, porównać nasze seminaria - tłumaczył kleryk z Tarnowa.

XII Mistrzostwa Polski Kleryków w Piłce Halowej rozgrywano w hali Zespołu Szkół nr 2 przy ulicy Jagiellońskiej. Podczas turnieju zbierano datki na Hospicjum im. św. Teresy z Kalkuty w Kielcach.

tekst za: radio.kielce.pl