Za nami XXII Dzień Papieski

W niedzielę, 16 października 2022 r. obchodziliśmy XXII Dzień Papieski. W tym roku przebiegał on pod hasłem: „Blask Prawdy”. Po Mszach św. przed kościołami odbywała się zbiórka ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski w 2000 r. jako wyraz wdzięczności dla Ojca Świętego Jana Pawła II za Jego niestrudzoną posługę duchową na rzecz Kościoła i Ojczyzny. Idea utworzenia Fundacji jako organizacji, której działalność ma upamiętniać Pontyfikat Jana Pawła II przez promowanie nauczania Papieża i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury, narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego do Polski w 1999 r.

W ciągu dwudziestu dwóch lat swojej działalności Fundacja objęła opieką kilka tysięcy młodych ludzi z całej Polski zgodnie z wezwaniem Ojca Świętego do „nowej wyobraźni miłosierdzia”. Około 2000 stypendystów niemalże z każdego zakątka Polski tworzy niezwykły pomnik, budowany przez Polaków wdzięcznych świętemu Janowi Pawłowi II – czytamy na stronie Fundacji.

- Przeżywamy dziś Dzień Papieski. W Fundacji jestem od 2018 r. Działalność Fundacji to nie tylko program stypendialny, ale coroczne obozy i rekolekcje, na których poznajmy nowych ludzi i pogłębiamy naszą wiarę - mówiła nam przedstawicielka Fundacji przed kielecką katedrą.

W Bazylice Katedralnej w Kielcach i przy wielu innych kościołach można było nabywać kremówki.

Dorota Kułaga

>> Galeria zdjęć