100-lecie Kleryckiego Ruchu Maryjnego

Mija 100 lat od założenia w kieleckim Seminarium Sodalicji Mariańskiej, czyli Kleryckiego Ruchu Maryjnego, który został powołany na prośbę alumnów, 2 lutego 1922 roku.

Najprawdopodobniej do jego powstania przyczyniła się jedna z najbardziej chlubnych postaci w historii Kościoła Kieleckiego - bł. ks. Józef Pawłowski – kleryk, profesor i rektor naszego seminarium, męczennik z obozu w Dachau. Od tego czasu klerycy zawierzają swoje powołanie Maryi, aby jeszcze ściślej związać swoje życie z Matką Kapłanów.

Z okazji jubileuszu w kaplicy seminaryjnej pw. św. Stanisława Kostki, 2 lutego 2022 r. sprawiana była Msza św., podczas której asystę przygotowali alumni należący do Koła Maryjnego. Eucharystię celebrował i homilię wygłosił ojciec duchowny - ks. dr Marceli Frączek, który jest Opiekunem Ruchu Maryjnego.

Współcześnie Klerycki Ruch Maryjny w każdą środę gromadzi alumnów na nabożeństwie nieustającej nowenny do Matki Bożej. Ma onoszczególny charakter, gdyż jego współtwórcami są ludzie z zewnątrz, którzy nadsyłają intencje modlitewne.

>> Więcej o Kleryckim Ruchu Maryjnym