Diecezjalni egzorcyści

1. Egzorcyści:

- ks. Marcin Kałuża (Mójcza)

- ks. Jarosław Majka (Świeta Katarzyna)

- ks. dr Sylwester Robak (Piekoszów, Dom dla Niepełnosprawnych)

Z egzorcystami możliwy jest kontakt telefoniczny lub osobisty - informacje o numerach telefonów można uzyskać od swojego księdza proboszcza lub w Kurii Diecezjalnej w Kielcach.

Nie wszystkich chętnych należy kierować do egzorcystów. Często spowiedź, krótka modlitwa i rozmowa jest wystarczającą pomocą.

2. Psychiatrzy - współpracujący

- S. dr Katarzyna Kmieć, bezhabitowa Siostra zakonna pasterzanka, lekarz psychiatra, tel. 22-756-95-76, catharina10@wp.pl, 05-502 Piaseczno, ul. Jasna 2

- pani doktor Krystyna Korejba, psychiatra, przyjmuje od god. 16.00 - 17.00 w poniedziałki i środy w gabinecie prywatnym w Kielcach (ul. Jana Nowaka Jezioranskiego 75) - firma Salwiko Chirurgia.

3. Wykaz modlitewników

- ks. Stanisław Deszcz - ALE NAS ZBAW ODE ZŁEGO - MODLITWY W UTRAPIENIACH POCHODZĄCYCH OD ZŁEGO DUCHA.
8 x 12 cm, stron 32, WYDAWNICTWO INSTYTUTU TEOLOGICZNEGO KSIĘŻY MISJONARZY; ul. Stradomska 4, 31-058 Kraków

- ks. Gabriele Amorth - "Zbaw nas ode złego - modlitwy o uwolnienie" - wydawnictwo księży Sercanów DEHON, 10 x 14,5 cm, stron 64 cena 5,25 zł

- ks. Tournyol du Clos - Uwolnienie z mocy złego ducha. Praktyczny poradnik 15 x 21 cm, stron 166, Wydawnictwo AA z Krakowa, cena 29,90; 1 część: Strategia walki duchowej (50 pytań i odpowiedzi); 2 część: Modlitwy obrony przed złym.

Można te książki kupić w księgarniach katolickich oraz zamówić przez internet.

4. Propozycja (wersji) modlitwy do św. Michała Archanioła - do odmawiania po każdej Mszy św.

Modlitwa papieża Leona XIII

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.