Sąd Biskupi

tel. 41-344-29-59; 41-344-54-25 w. 153, 257, 259

GODZINY PRACY SĄDU:
od wtorku do soboty - od godz. 9.00-12.30

Darmowe konsultacje w odniesieniu do stwierdzenia nieważności małżeństwa odbywają się w soboty w godz. 9.00-12.30, po wcześniejszym telefonicznym zarezerwowaniu daty i godziny. Adwokaci kościelni świadczą pomoc po osobistym umówieniu się. Prosimy o zachowanie obowiązujących przepisów sanitarnych.

Uprzejmie informujemy i przestrzegamy przyszłych Petentów Sądu Biskupiego w Kielcach, którzy chcieliby szukać pomocy w sprawach o stwierdzenie nieważności małżeństwa w kancelariach adwokackich, poradniach prawnych lub u osób prywatnych, które ogłaszają się w prasie, za pośrednictwem Internetu lub poprzez roznoszone ulotki. Osoby te nie działają ani z upoważnienia Sądu Biskupiego, ani Kurii Diecezjalnej w Kielcach. Nie mają one żadnych uprawnień do występowania w Sądach Kościelnych jako adwokaci, ani pomocnicy procesowi. W niektórych przypadkach osoby takie nie dysponują ani wystarczającą wiedzą z zakresu procesowego prawa kanonicznego, ani doświadczeniem. Przy udzielaniu porad prawnych zdarza się, że osoby takie bezpodstawnie żądają za swoje usługi wysokich opłat. Praktyka sądowa wskazuje, że tego rodzaju „pomoc” nie na wiele się przydaje, wprowadza w błąd, a czasami bardzo komplikuje proces.

Sąd Biskupi nie przyjmuje prywatnych opinii psychologicznych lub psychiatrycznych, przygotowanych na użytek przyszłego procesu.

>> Dekret - Opłaty procesowe w Kieleckim Sądzie Biskupim

WEZWANIA EDYKTALNE