15 kapłanów ukończyło Studium Proboszczowskie

Dnia 28 sierpnia 2023 r. Ksiądz Biskup Andrzej Kaleta wręczył zaświadczenia, ukończenia Studium Proboszczowskiego, piętnastu kapłanom diecezji kieleckiej. Otrzymane zaświadczenia, stanowią dokument zaliczenia egzaminu proboszczowskiego.

Dwuletnie Studium Kształcenia Permanentnego Diecezji Kieleckiej  „Parafia i jej wymiar katechetyczny, duszpasterski, prawny i administracyjny”, ukończyli: ks. Adrian Bydliński, ks. Jacek Iwan, ks. Paweł Kowalski, ks. Adam Paciuch, ks. Sylwester Piwowar, ks. Leszek Puchała, ks. Zbigniew Rapcia, ks. Adam Rosochacki, ks. Konrad Walerczak, ks. Andrzej Waligórski, ks. Przemysław Zaborski, ks. Łukasz Zygmunt, ks. Radosław Żelichowski, ks. Denis Żółtecki, ks. Marcin Żuchowicz.

Biskup Andrzej Kaleta, zwrócił się w serdecznych słowach do kapłanów, by zawsze pamiętali o swojej kapłańskiej tożsamości. Uwrażliwił na codzienne pogłębianie żywej relacji z Chrystusem. Zauważył, że współczesny świat czeka dziś na kałanów, którzy będą potrafili podzielić się tym czym sami żyją. Życzył wszystkim Bożego błogosławieństwa, wielu satysfakcji i dobrej współpracy z tymi do których posyła nas Chrystus. W uroczystym wręczeniu zaświadczeń, swoją obecnością zaszczycił, ks. dr Adam Perz – kanclerz Kurii Diecezjalnej w Kielcach.

Ks. Łukasz Zygmunt
RZECZNIK PRASOWY DIECEZJI KIELECKIEJ