21 rocznica Sakry i Ingresu: Bp Ryczan otrzymał znaczki pocztowe ze swoim wizerunkiem

W czwartek, 11 września 2014 r. podczas Mszy św. o godz. 18.00 w Bazylice Katedralnej w Kielcach dziękowaliśmy Panu Bogu za 21 lat pasterzowania w naszej diecezji Biskupa Ordynariusza Kazimierza Ryczana.

Mszę św. pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego koncelebrowali m.in. bp Marian Florczyk, który wygłosił Słowo Boże, o. Edward Stradomski – opat cystersów z Jędrzejowa oraz ponad 100 kapłanów.

Po Komunii Świętej, w imieniu prezbiterów życzenia Jubilatowi złożył ks. kan. Mirosław Kaczmarczyk, proboszcz i kustosz Bazyliki Grobu Bożego w Miechowie. Od ks. Kaczmarczyka i parafian z Michowa bp Ryczan otrzymał znaczek, który wydała Poczta Polska (zobacz foto). Pomysłodawcą nietypowego prezentu była p. Jadwiga Zięba – naczelnik Poczty w Miechowie.

Tradycyjnie po Mszy św. wszyscy księża zostali zaproszeni do Domu Biskupiego.

Foto: Janusz Kamiński - Studio "Kamyk"