9 ton darów od Caritas Kieleckiej w akcji „Paczka dla Ukrainy”

W dniu 27 kwietnia 2022 r. w ramach ogólnopolskiej akcji Caritas „Paczka dla Ukrainy” z magazynu Caritas w Proszowicach do magazynu centralnego w Tryńczy k. Jarosławia wyjechał transport zawierający 535 paczek, z których każda ważyła ok. 16-17 kilogramów, co dało łącznie 9 ton darów. W transporcie znalazły się paczki z pomocą humanitarną przekazane przez parafie i osoby indywidualne do oddziałów Caritas Kieleckiej w Proszowicach i Miechowie.

W paczkach znalazły się rzeczy przygotowywane indywidualnie zgodnie z wykazem zamieszczonym przez organizatora, a uwzględniającym rzeczy najbardziej potrzebne mieszkańcom zaatakowanej przez Rosję Ukrainy, przede wszystkim żywność z długim terminem ważności, środki czystości i artykuły chemiczne. Zebrane paczki z Tryńczy, korytarzami humanitarnymi, zostaną bezpośrednio przewiezione na Ukrainę, by wesprzeć ofiary wojny.

Akcja „Paczka dla Ukrainy” rozpoczęła się na początku marca i spotkała się z dużym odzewem ze strony wielu księży proboszczów i parafian. Do akcji chętnie dołączali również indywidualnie mieszkańcy innych parafii, w których zbiórka nie była prowadzona. Specjalne kartony można było odbierać w wyznaczonych placówkach terenowych Caritas Kieleckiej i tam przynosić już wypełnione, zgodnie z załączoną instrukcją. Przygotowywane są kolejne transporty w ramach akcji „Paczka dla Ukrainy” z magazynu w Kielcach i placówek terenowych.

Bardzo dziękujemy księżom proboszczom zaangażowanym w akcję i wszystkim, którzy przygotowali paczki dla ofiar wojny na Ukrainie.

Dziękujemy firmie DS. Smith – wiodącemu producentowi opakowań za przygotowanie i nieodpłatne przekazanie3 tys. kartonów na potrzeby akcji.

Zachęcamy do włączenia się w to dzieło pomocy Ukrainie. Szczegółowe informacje znajdziemy TUTAJ.