Abp Henryk Jagodziński w parafii Ducha Świętego w Kielcach

Abp Henryk Jagodziński odprawił uroczystą Mszę św. w parafii Ducha Świętego w Kielcach. Wspólnota parafialna przeżywa odpust ku czci swojej drugiej patronki – św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego. Podczas liturgii wierni udzielili także wsparcia dla chrześcijan w Ghanie.

Przypomnijmy, że arcybiskup 3 maja br. został mianowany przez papieża Franciszka Nuncjuszem Apostolskim w tym afrykańskim kraju. – To wyjątkowe wydarzenie w dziejach naszej wspólnoty parafialnej, tym bardziej, że arcybiskup pochodzi z diecezji kieleckiej. Księże arcybiskupie, dzisiaj modlimy się z tobą i wzywamy Ducha Świętego, aby obficie napełnił Cię swoimi darami i był dla ciebie światłem wobec wszelkich wyzwań. Niech wspiera cię wstawiennictwo św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego – mówił proboszcz parafii ks. Marek Czarnota.

Arcybiskup w homilii zwrócił uwagę na kluczową rolę dążenia do świętości w życiu chrześcijan. – Mała Arabka mówi nam, że w życiu liczy się tylko świętość. Zapewne nie ma nikogo w tej świątyni kto by się z tym nie zgodził. Musimy jednak w pokorze przyznać, że w realizacji świętości każdego dnia różnie bywa, nie zawsze nam to wychodzi tak jakbyśmy tego chcieli i jakby tego Pan Bóg od nas oczekiwał – zauważył Nuncjusz Apostolski w Ghanie i przypomniał jak ważna jest skromność i pokora, które przybliżają nas do zbawienia.

Wyjaśnił także dlaczego druga patronka parafii Ducha Świętego może być wzorem do naśladowania. – Święta Maria od Jezusa Ukrzyżowanego jest dla nas wzorem świętości nie poprzez jej brak wykształcenia, ubóstwo, czy choroby, ale poprzez swoją wierność Panu Bogu, a co za tym idzie przez konsekwentne podążanie drogą świętości – dodał.

Wierni udzielili w trakcie Mszy św. wsparcia dla chrześcijan w Ghanie.

tekst za: em.kielce.pl

>> Homilia Księdza Arcybiskupa i galeria zdjęć