Adoracja na czerwiec

To już czwarty miesiąc, gdy chcemy przez refleksję na uczynkami miłosierdzia, przygotowywać się do Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski i Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

Mają temu służyć:
- niedzielne adoracje,
- nawiązanie do danego uczynku miłosierdzia w homiliach,
- „Wieczory z Emanuelem”,
- indywidualne i wspólnotowe działania związane z uczynkiem,
- osobistą refleksję i modlitwę,
- projekcje wybranych filmów połączone ze spotkaniami dyskusyjnymi.

Pomocą w tym może posłużyć wiernym przygotowany przez młodych „Przewodnik duchowy”. Zawiera on 14 modułów z fragmentami Pisma świętego, nauczaniem papieży, modlitwami i propozycjami działań w zakresie poszczególnych uczynków miłosierdzia oraz informacje o Światowych Dniach Młodzieży. Cena 3 zł. Można go zamówić u ks. Sławomira Sarka (tel. 602-758-365), by w ten sposób przybliżyć wiernym sens uczynków miłosierdzia i zaznajomić z ideą Światowych Dni Młodzieży.

W czerwcu, tekst adoracji dotyczący uczynku miłosierdzia: „Spragnionych napoić”. Prosimy, aby w prowadzenie adoracji zaangażować młodzież, przez powierzenie jej poszczególnych modlitw.

Warto także skorzystać z przedstawionych poniżej propozycji dotyczących realizacji tego uczynku oraz zaznaczyć tę tematykę w gablotce parafialnej i szkolnej.

Indywidualnie:
    - oszczędzanie wody w domu
    - włączenie się w Krucjatę Wyzwolenia Człowieka
    - podjęcie ewangelizacyjnej „Operacji Andrzej"
    - pragnienie miłości - modlitwa o miłość w rodzinie
    - złożenie ofiara pieniężnej na rzecz misji w I piątek miesiąca

W ramach parafii lub grupy apostolskiej:
    - zbiórka makulatury na studnię w Sudanie czy inny kraj misyjny
    - konferencja lub katecheza na temat: Woda Żywa, Woda w Biblii
    - powołanie Apostolatu trzeźwości
    - założenie kawiarenki parafialnej
    - modlitwa o dary Ducha Świętego
    - podjęcie programu profilaktycznego „Noe"

Pobierz: Tekst adoracji na czerwiec 2015 r.