Barwne Orszaki Trzech Króli przeszły w wielu parafiach naszej diecezji

Kacper, Melchior, Baltazar, a także czwarty spóźniony król, przemaszerowali w barwnym orszaku ulicami Kielc z okazji Uroczystości Trzech Króli. Pochodowi towarzyszyło setki kielczan, którzy wspólnie idąc śpiewali najsłynniejsze polskie kolędy.

- Czuję się bardzo wyróżniony mogąc się w cielić w postać jednego z czterech króli. To ogromny zaszczyt dla nas wszystkich czterech - mówił pułkownik Jarosław Olisak, wcielający się w rolę Króla Kacpra.

Barwny korowód zaczął się formować od godziny 12 na placu przed Wojewódzkim Domem Kultury. Punktualnie o godzinie 12.30 wszyscy zgromadzeni przemaszerowali ulicami Księdza Piotra Ściegiennego oraz Jana Pawła II pod kielecką Bazylikę Katedralną, śpiewając wspólnie kolędy. Takie wydarzenie spodobało się kielczanom.

- Jest to bardzo fajne wydarzenie. Wybieraliśmy się do Krakowa, jednak stwierdziliśmy, że zostaniemy w Kielcach i będziemy wspierać nasz lokalny pochód i nie żałujemy swojej decyzji – mówiła Pani Beata, która szła w pochodzie wraz z mężem.

W rolę tegorocznych Króli wcielili się Pułkownicy Jarosław Molisak z Wojskowego Sztabu Wojskowego i Grzegorz Motak, dowódca świętokrzyskich Terytorialsów oraz dyrektor TVP3 Kielce – Przemysław Predygier. Z kolei w rolę czwartego spóźnionego króla, który spotkał Pana Jezusa dopiero podczas drogi krzyżowej wcielił się Marcin Adamczak. Królowie podróżowali na odtworzonym papamobile z pierwszej wizyty św. Jana Pawła II w Polsce.

tekst za: em.kielce.pl

>> Galeria zdjęć

>> Relacja na stronie Diecezjalnego Radia eM

>> Relacja na stronie Radia Kielce