BierzmoREKO

W dniach od 1 do 3 kwietnia 2022 r. w Centrum Spotkań i Dialogu w Skorzeszycach po raz kolejny odbyły się rekolekcje dla kandydatów do bierzmowania: „Święte Góry Pana. BierzmoREKO”. Swoją wiarę rozwijała i ubogacała grupa 130 młodych wraz z duszpasterzami.

Rekolekcje mają za zadanie pomóc młodym odkryć piękno wiary, zobaczyć kościół jako wspólnotę w której warto wzrastać. Uczestnicy podczas weekendu mają możliwość wejścia na 13 biblijnych wzniesień, odkryć w niecodzienny dla wielu sposób sens wiary w życiu bohaterów Pisma Świętego, a przez to zainspirować się do swojej codzienności. Rekolekcje prowadzą księża naszej diecezji wparci przez zarząd diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Poprzez animację, integracje młodzież staje się dla swoich młodszych kolegów i koleżanek świadkami wiary i dowodem na piękne żucie młodych z Bogiem. Od kilku już edycji w rekolekcje włącza się także zespół Umiłowani, który ubogaca sobotnią adorację i niedzielną Mszę Świętą swoją obecnością i muzycznym talentem.

Zgromadzeni na rekolekcjach młodzi poznawali  i pogłębiali prawdy naszej wiary dzięki wspólnej Eucharystii, spowiedzi czy adoracji Najświętszego Sakramentu. Uczestnicy integrowali się ze sobą poprzez wspólne rozmowy, tańce czy inne zabawy i animacje. Przez to starali łączyć się świętość z codziennością ucząc się dojrzałego wyznawania swej wiary. Poprzez te dni młodzież miała okazję zobaczyć Kościół inny niż ten, który znali, spotkać osoby – swoich rówieśników, którzy dzielili się z nimi świadectwem swojej wiary. Dzięki tym spotkaniom ich wiara ma możliwość wzrostu i umocnienia w codzienności.

Na ostatnich rekolekcjach obecni była młodzież z parafii:

- Wniebowzięcia NMP w Małogoszczu z ks. Tomaszem Chowańcem
- Matki Bożej Królowej w Łukowej z ks. Dawidem Dzienniakiem