Biskup z Libanu wygłosił rekolekcje kieleckim klerykom

W dniach 24-28 października 2023 r. wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach przeżywała swoje Rekolekcje, które poprowadził Ksiądz Biskup Paul Karam – biskup pomocniczy Kościoła Maronickiego w Libanie.

- Każdego dnia uczestniczyliśmy w konferencjach tematycznych, Mszy świętej, Liturgii Godzin, adoracji Najświętszego Sakramentu oraz spotkaniu z ojcem rekolekcjonistą. Rozważaliśmy i zastanawialiśmy się w oparciu o Słowo Boże i nauczanie Kościoła – jakiego kapłana potrzebuje Kościół? – czytamy na Fanpage Seminarium.

Rekolekcje w tradycji Kościoła zawsze były specjalnym czasem, kiedy chrześcijanin miał stoczyć jakąś duchową walkę, zerwać z grzechem, podjąć wysiłek ku poprawie, zrobić jakieś wyrzeczenie i otworzyć się bardziej na przyjęcie łaski Bożej. Oby był to czas dobrze wykorzystany…