Biskupi odwiedzili szpitale i domy opieki

W ostatnich dniach Adwentu księża biskupi wraz z księżmi i klerykami odwiedzili z opłatkiem kieleckie szpitale.

Biskup Kielecki Jan Piotrowski odwiedził Wojewódzki Szpital Zespolony, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Rafała w Czerwonej Górze oraz Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka przy ul. Prostej, a bp Andrzej Kaleta Szpital Kielecki św. Aleksandra przy ul. Kościuszki.

W ramach spotkania opłatkowego poza Kielcami, bp Jan Piotrowski odwiedził Szpital św. Anny w Miechowie. W Domu Pomocy Społecznej przy ul. Warszawskiej 49a Biskup Kielecki poświęcił nowo oddaną część obiektu.

Księża Biskupi na Mszach św. w kaplicach szpitalnych modlili się w intencji pracowników szpitali i pacjentów.

Dla wszystkich zawsze jest to chwila wyjątkowa. Życzeniom składanym na salach często towarzyszą silne wzruszenia, zwłaszcza u tych, którzy w święta pozostaną w szpitalach.

Ks. Wojciech Polit
DIECEZJALNY DUSZPASTERZ SŁUŻBY ZDROWIA