Blisko 4 tysiące wiernych uczestniczyło w XI Pielgrzymce Wspólnot Żywego Różańca

Różaniec jest drogą głoszenia i zgłębiania tajemnicy Chrystusa – mówił w sobotę, 5 października bp Jan Piotrowski w Archiopactwie Cystersów, gdzie blisko 4 tysiące czcicieli różańca spotkało się w ramach XI Diecezjalnej Pielgrzymki Wspólnot Żywego Różańca.

W homilii biskup kielecki przypominał jak bardzo ważną modlitwą dla Kościoła pozostaje różaniec i jak mocno wpisuje się on w dzieła misyjne. - Historia różańca pokazuje, jak używać tej modlitwy i jak używano jej z wiarą, gdy Kościół przeżywał różne zagrożenia – mówił biskup, zauważając, że dzisiaj także stoimy wobec różnych groźnych wyzwań cywilizacyjnych, które uświadamiają, że „trzeba wziąć różaniec do ręki”. - Różaniec pokazuje swą moc i jest narzędziem nie do pominięcia przez każdego głosiciela Ewangelii – podkreślał bp Piotrowski, zachęcając do tego szczególnie w Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym, jakim październik ogłosił papież Franciszek.

Janina Kaleta z parafii Skorzeszyce na różańcu modli się od dziecka, nauczyła się tego w domu rodzinnym. – Intencji nigdy nie brakuje, wciąż zjawiają się nowe – mówi w rozmowie z KAI. – Mam pięcioro dzieci, więc często modlę się za rodzinę. Jedna z moich córek, już prawie lekarz, szczególnie ukochała modlitwę różańcową - wyjaśnia. Brat Bazyli Soboń, cysters, przypomina, że cystersi są pierwszym zakonem maryjnym w Polsce, a „różaniec przez Maryję – skutecznie pozwala poprawiać relacje z Bogiem i ulepszać świat”.

Całość spotkania przygotował i poprowadził ks. Łukasz Zygmunt - nowy Diecezjalny Moderator Wspólnot Żywego Różańca. Następne spotkanie odbędzie się za rok - 3 października. Tym razem pielgrzymi nawiedzą Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Piekoszowie

dziar
tekst za: ekai.pl

>> Zaproszenie Biskupa Kieleckiego