Bp Andrzej Kaleta odprawił Sumę Odpustową w Brzezinach

W dniu 15 sierpnia 2023 r. w Parafii w Brzezinach odbyło się podsumowanie Wizytacji Kanonicznej oraz Odpust Parafialny Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Uroczystościom przewodniczył Ksiądz Biskup Andrzej Kaleta.

Święto rozpoczęło się Mszą św. o godz. 8.00, na której podsumowano Wizytację, ponadto zaprezentowano parafię, podsumowano inwestycje, dokonania gospodarczei zadania duszpasterskie. Ksiądz Biskup odniósł się do powyższej prezentacji dziękując za ogromny wkład wszystkich parafian, zachęcając jednocześnie do dalszych działań.

Po Mszy odbyło się spotkanie przedstawicieli grup społecznych, organizacji, instytucji a także rodzin księży i sióstr zakonnych pochodzących z parafii. Biskup podkreślał jedność i wspólnotę, która jest widoczna.

Bardzo ważnym przeżyciem duchowym dla najmłodszych parafian była Eucharystia o godzinie 10.00. Dzieci zostały pobłogosławione przez Księdza Biskupa Andrzeja Kaletę. Każde dziecko otrzymało upominek.

O godzinie 12.00 rozpoczęła się Suma Odpustowa, której przewodniczył Ksiądz Biskup Andrzej Kaleta. Koncelebrowali ją m.in. księża z dekanatu morawickiego: ks. Dziekan Jan Ciszek – proboszcz w Morawicy, ks. Tomasz Świerczyński – proboszcz w Radomicach oraz Rodacy: Ojciec Cysters Jakub Zawadzki, Ojciec Salwatorianin Marek Jędrocha oraz Proboszcz Parafii Brzeziny ks. Józef Knap.

Na sumę przybyli przedstawiciele władz lokalnych, zespołów ludowych, Kół Gospodyń oraz Ochotniczych Straży Pożarnych. Oprawę muzyczną zapewnili: Szkolno-Gminna Orkiestra Dęta z Morawicy oraz Chór Parafialny „Laudate Si” z Brzezin.

Podsumowując Wizytację Ksiądz Biskup prosił, aby modlić się o powołania i o wzrost wiary u dzieci i młodzieży. Pobłogosławił także zgromadzonych Parafian. Podkreślił, iż tak liczna obecność wiernych w Kościele świadczy o sile wiary i bogactwie życia duchowego w Brzezinach.

Foto: Janusz Barwinek