Bp Andrzej Kaleta w Bilczy: Kiedy mędrcy złożyli dary ich ręce stały się gotowe, aby przyjąć samego Boga

Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Andrzeja Kalety z poświęceniem kadzidła i kredy oraz z błogosławieństwem dzieci – tak przeżywano Uroczystość Objawienia Pańskiego w parafii św. Kazimierza w Bilczy.

- Nie wiemy kim byli królowie. Tradycja nazwała trzech magów mędrcami, bo trzeba prawdziwej mądrości, aby nie zbłądzić i znaleźć Pana Jezusa  – mówił w homilii bp Andrzej Kaleta. - Idea poszukiwania Pana Boga zaprowadziła ich do żłóbka (…). Z podziwem spoglądamy na biblijnych mędrców, którzy podjęli podróż w nieznane. Dali się prowadzić Światłości prawdziwej, która oświeca każdego człowieka – mówił biskup.

Bp Kaleta zauważył, że „kiedy mędrcy złożyli dary, ich ręce stały się puste, ale jednocześnie gotowe, aby przyjąć samego Boga”. – Z czym ja przychodzę do Bożej Dzieciny? Czy jestem w stanie Chrystusowi cokolwiek ofiarować? – pytał biskup.

Kielecki biskup pomocniczy zauważył, że wszyscy musimy „wejść, jak mędrcy, na drogę wiodącą do prawdziwej Mądrości”. Tą prawdziwą Mądrością, jest nowonarodzony Jezus Chrystus. – Musimy wyruszyć na spotkanie z Bogiem, uczynić swoje życie drogą, wędrówką na spotkanie z Bogiem.

Bp Andrzej Kaleta wspomniał, że 6 stycznia nasza uwaga koncentruje się także na dzieciach. – Dzieci, tworząc grupy Kolędników Misyjnych, kwestują, aby wesprzeć Dzieło Misyjne Kościoła. Misyjny Dzień Dzieci jest okazją do wspólnego świętowania. Dzień ten został ustanowiony przez papieża Piusa XII w 1949 r., jako znak łączności duchowej wszystkich dzieci świata. Z tej okazji na zakończenie Mszy św. Ksiądz Biskup pobłogosławił wszystkie dzieci, które następnie otrzymały pamiątkowe korony.

xmhas