Bp Andrzej Kaleta w Dzień Świętości Życia w Sędziszowie

Bóg zstępując na ziemię jako jeden z ludzi uczynił rzecz nieprawdopodobną, przekraczającą wszelkie wyobraźnie – mówił w homilii Ksiądz Biskup Andrzej Kaleta, który przewodniczył Mszy św. w kościele św. Brata Alberta w Sędziszowie.

- Podobne zdarzenie nie miało miejsca w historii świata – dodał biskup nawiązując do przeżywanej uroczystości. Wspomniał także, że to święto „łączy się z tajemnicą Odkupienia, która w osobie poczętego w Maryi Jezusa Chrystusa, wchodzi w fazę realizacji, a swój kulminacyjny moment osiągnie w Jego Męce i Zmartwychwstaniu”.

Bp Andrzej Kaleta przypomniał także, że z woli św. Jana Pawła II Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to także Dzień Świętości Życia. – „Papież w encyklice „Evangelium Vitae” zwrócił uwagę, że życie człowieka zaczyna się od poczęcia i zamach na nie, w jakiejkolwiek postaci, jest zbrodnią”.

Biskup z bólem stwierdził, że obecnie najczęstszą przyczyną śmierci nie są trwające na świecie wojny, pandemia, udary mózgu, wypadki samochodowe czy nowotwory, a niestety aborcja. – „Według oficjalnych danych w ostatnim roku na całym świecie dokonano co najmniej 42,5 mln aborcji. To miliony niewinnych dzieci, o których tragedii nikt nie mówi i którymi niemal nikt się nie przejmuje”.

Na zakończenie Mszy św., w łączności z Papieżem Franciszkiem, Biskupem Kieleckim Janem Piotrowskim i całym Kościołem Powszechnym, przed Najświętszym Sakramentem biskup Andrzej odczytał Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.

xmhas

>> Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi