Bp Andrzej Kaleta w Masłowie modlił się o pokój na świecie

W Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, w pierwszy dzień Nowego Roku 2024, w Światowy Dzień Pokoju, w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Masłowie, Mszy św. koncelebrowanej w intencji pokoju na świecie, w naszej Ojczyźnie, w naszych rodzinach i w naszych sercach, przewodniczył Ksiądz Biskup Andrzej Kaleta.

W homilii zauważył, że świat jest pełen niepokoju – wojny, a także zawirowań, które pojawiają się w naszych rodzinach, w umysłach i sercach ludzi, wprowadzając niepokój. Wszyscy chcemy żyć w pokoju, chcemy mieć pokój w naszych rodzinach i sercach, a więc jak ten pokój odnaleźć? Odpowiedzi na to pytanie Ksiądz Biskup udzielił, zachęcając nas – „pójdźmy i my, po śladach pasterzy do Betlejem”. W betlejemskiej stajence pasterze odnaleźli Jezusa, Maryję i Józefa. Maryja jest bowiem: „Matką czułą, pokorną,  ubogą w rzeczy i bogatą w miłość, wolną od grzechu, podziału czy nienawiści, zjednoczoną z Jezusem, która ma i strzeże Boga w sercu, a bliźniego w życiu. Ona jest więc Matką Nadziei dla podzielonego i skłóconego dziś świata, orędowniczką pokoju i pojednania, Wspomożycielką w trudnościach i zmaganiach, pocieszycielką w smutku i troskach, Matką Boga, Świętą Bożą Rodzicielką i najlepszą Matką”.

Bp Andrzej Kaleta zwrócił uwagę na postawę Maryi, która wszelkie Boże sprawy rozważała i zachowywała w swoim sercu. Jej pokorna postawa umożliwiła Bogu dokonywanie w Niej i przez Nią w świecie wielkich dzieł. Do takiej pokornej postawy Bóg wzywa także i nas. Rozważanie Jego przykazań, Jego Słowa każdego dnia, a także zachowanie w swoim sercu wszelkich wskazań, które poprzez Swojego Syna nam przekazał, wprowadzi pokój w życie nasze, który będziemy mogli nieść całemu światu. Jednak, aby tego dokonać musimy zaufać Bogu i Jego Słowu. „Dlatego w tym pierwszym dniu Nowego Roku powierzamy siebie, lud Boży i umiłowaną Ojczyznę przez macierzyńskie dłonie Matki Kościoła Jezusowi Chrystusowi”.

Na zakończenie homilii Ksiądz Biskup życzył wszystkim pokoju na wzór błogosławieństwa Aaronowego.

Ks. Hubert Król